Priprave na tradicionalna Jesenska srečanja na Prevaljah slabe tri tedne pred začetkom vsakoletnega septembrskega tedna kulturnih, družabnih in športnih dogodkov spremlja peticija, ki je jo na pobudo gostinca in občinskega svetnika s Prevalj Bernarda Pačnika podpisalo okoli 400 občanov Prevalj. S peticijo nasprotujejo odločitvi občine, da prizorišče Jesenskih srečanj prestavi iz centra v preurejeni športni park ob stadionu. To je prevaljski župan Matic Tasič zaradi neprimernosti dosedanjega prireditvenega prostora (šotora na parkiriščih ob družbenem domu) in zaradi nasprotovanj prebivalcev v centru v preteklosti sicer večkrat napovedal in je bila prestavitev torej že dolgo pričakovana. Prebivalci večstanovanjskih blokov v Trgu so namreč v prejšnjih letih opozarjali na nesprejemljivost kršenja javnega reda in miru ob večernih oziroma nočnih družabnih prireditvah, ne zgolj ob koncu tedna, ampak tudi ob delavnikih. Zdaj ko je občina izpolnila dolgoletno zagotovilo, da bo poskrbela za ustreznejši prostor in prireditve organizirala drugje, pa je znova naletela na odpor.
Sobotno neurje s točo je poleg mestne občine Ptuj močno prizadelo tudi široko območje, ki sega od juršinskega in destrniškega konca v Slovenskih goricah globoko v Haloze. Prav v Slovenskih goricah je bilo najhujše.
Ljubljana - Študentska organizacija Univerze v Ljubljani (ŠOU) ocenjuje, da bi potrebovali vsaj 12.000 postelj v študentskih domovih, za katere bi študentje plačevali razumno ceno. Trenutno je za bivanje v študentskih domovih razpisanih 7439 mest, kar pomeni, da bi potrebovali še 4000 študentskih postelj, so sporočili iz ŠOU.
Vodice - Odpravo posledic katastrofalnega julijskega neurja, ki je razkrilo in razdejalo tudi vodiško osnovno šolo, bodo v Vodicah izkoristili za pridobitev novih potrebnih dodatnih učilnic. "Pouk se bo začel nemoteno, saj smo večino posledic razdejanja že odpravili, ureditev novih dodatnih prostorov pod novo streho starega dela šole pa tudi ne bo motila pouka," je povedal vodiški župan Brane Podboršek in dodal, da se bodo postavitve nove kovinske strešne konstrukcije starega dela šole lotili zadnje dni septembra, dela pa naj bi trajala približno deset dni.
Vlada RS se je na današnji dopisni seji seznanila s Poročilom o intervenciji in informaciji o škodi zaradi neurja s točo 8. avgusta 2008.
DARS d.d. je danes slovesno predal prometu vseh 34 kilometrov avtoceste med Beltinci in Pincami, skupaj z odcepom hitre ceste od Lendave do mejnega prehoda Dolga vas. S tem sta do danes dokončani in predani prometu že več kot dve tretjini pomurskega avtocestnega kraka med Mariborom in slovensko-madžarsko mejo. Izvajalec del pospešeno gradi še preostali del avtoceste med Lenartom in Vučjo vasjo, ki bo predan prometu predvidoma do konca oktobra letos.
Sreda, 19. november 2008
Sreda, 19. november 2008
Nepremičnine Si21
Nepremičnine in nepremičninske agencije na enem mestu
tel: 01 280 50 80
fax: 01 280 50 85
e-mail: urednistvo@kabi.si